Розробки уроків



Урок  економічної  і соціальної географії України
9 клас.
Тема. Характеристика Донецького економічного району.
Мета. Сформувати  знання з теми розділу «Територіальний поділ України» на прикладі особливостей соціально-економічного розвитку Донецького економічного району, продовжити розвивати навички і уміння складання опорної схеми, пізнавальну активність та уміння самостійно опрацьовувати навчальний матеріал, розв'язувати проблеми, аргументовано доводити власну точку зору, виховувати загальну культуру спілкування, толерантне ставлення до переконань однокласників, громадянську позицію.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Обладнання: тематичні карти, схеми, додаткові інформаційні джерела.

                      Хід уроку.
I.                  Організаційний момент.
Створення сприятливого психологічного клімату на уроці.
II.               Мотивація навчальної діяльності.
Проводиться з використанням методу «Прес».
Учитель. Поясніть причини економіко-географічного поділу України та його доцільності.
Під час обговорення учні наводять приклади відмінностей між різними частинами країни за природними та економічними умовами, за трудовими ресурсами, називають чинники формування певної спеціалізації, виділення економічних районів, доводять актуальність районування, його недоліки, необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи, а також висловлюють думки про певні позитивні риси існуючої системи.
Учитель. Ваші твердження можна прийняти або спростувати лише шляхом проведення певних досліджень. Отже, чи дійсно сьогодні можна однозначно стверджувати, що Донецький економічний район є індустріальним серцем України? Впевнена, що ви розв'яжете цю проблему під час роботи на уроці.
III.           Вивчення нового матеріалу.
Учитель. Кожна група отримує завдання: опрацювати матеріали тексту підручника, довідкових матеріалів, знайденої інформації з інтернету( за випереджальним завданням), тематичних карт атласу, проаналізувати, обрати головне, зробити відповідні висновки, результати заносіть в опорну схему у ваших зошитах.
ФГП
ЕГП
ПГП
ПРИРОДНІ УМОВИ
ПРИРОДНІ РЕСУРСИ
РІВЕНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ
НАСЕЛЕННЯ:
Кількість,густота,нац.скл.  природний приріст, наявність і скл. труд. ресурсів, найбільші міста, агломерації.
+ та –гп, природних умов,
Природних ресурсів, трудових ресурсів
ВІЗИТІВКА  РАЙОНУ(склад, S, сусіди, кількість населення)
+ та – розвитку промисловості,
Сільського г-ва, транспорту
ПРОМИСЛОВІСТЬ:
Галузі спеціалізації,
Найбільші центри.
Рівень розвитку.
АПК:
Рослинництво,
Тваринництво.
Рівень розвитку галузей.
ТРАНСПОРТ.
ЗВ'ЯЗКИ(експорт-імпорт)
ПРОБЛЕМИ, їх вирішення.
ПЕРСПЕКТИВИ розвитку.
Групи опрацьовують матеріал, заповнюють відповідний блок опорної схеми,два учні з групи працюють над створенням слайду презентації, вчитель об'єднує слайди в логічної послідовності для проведення наступного етапу.
Методичний прийом «Рюкзак»( принцип наповнення – беремо найголовніше).
Учитель. Під час виступів представників груп аналізуємо почуте, заповнюємо далі блоки опорної схеми. В результаті більш докладного знайомства, критичного оцінення різноманітної інформації, зроблених висновків чи отримаємо ми відповідь на запитання, яке стоїть перед нами?
Виступи проходять у супроводі мультимедійної презентації.
IV.           Рефлексія. Підсумки.
Учитель привертає увагу учнів на очікувані результати, чи досягнуті вони.
Учитель. Чи дійсно Донецький економічний район є індустріальним серцем України?
Учні висловлюють остаточні переконання ( метод «Ключові слова» ).
Учитель. Де отримані знання ви зможете застосувати на практиці?
Під час уроку ви оцінювали результати власної роботи та досліджень інших груп, до цього приємного процесу долучилась і я, тому час почути остаточні результати, які ми отримали за час творчої плідної співпраці.
V.               Домашнє завдання.
Опрацюйте опорні схеми.
На контурній карті позначте основні центри промисловості району.

Комментариев нет:

Отправить комментарий